A co jsi udělal/a Ty pro budoucnost našich dětí?

3. 04. 2012 18:00:29
Štěkám, ale Nečasova vláda a poslanci vládní koalice kráčí dál. Právě jsem zaslal podání k Nejvyššímu soudu v Brně ve věci určující žaloby na takzvaný církevní majetek. Vím, že je to jen symolické podání a že se jím soud nebude zabývat, stejně jako se policie ČR nezabývá trestími oznámeními ve stejné věci, která podali například Lenka Procházková, Mojmír Grygar a Václav Dvořák. Podáním se symbolicky snažím zabránit tomu, aby každý z nás dlužil církvím cca 10 až 20 tisíc Kč (Rozmezí je poměrně velké a skutečný dluh nejasný, záleží na tom co se do výpočtu zahrne.) Vláda a poslanci vládní koalice se snaží zavázat nás a naše ješte nenarozené děti k tomuto dluhu, který budou naši potomci splácet ještě mnoho let poté co už tu my (včetně členů vlády a jejích poslanců) nebudem. Opravdu to tak chcete?

Nejvyšší soud v ČR podatelna, Burešova 20, 657 37 Brno, Česká republika

Druh podání: První podání k soudu; Soudní agenda: Jiné podání; Nové podání, podávám jako fyzická osoba k Nejvyššímu soudu v ČR

Jiné podání podává žalobce fyzická osoba Vilém Mikula

na žalovaného právnická osoba: Česká biskupská konference (předseda kardinál Dominik Duka), Thákurova 3, 160 00 Praha 6, IČ: 00 54 08 38

Věc: Určující žaloba na takzvaný církevní majetek, který má být předán církvím. Tento proces je znám veřejnosti pod názvem restituce církevního majetku.

Text podání: Protože existují pochybnosti kdo je skutečným majitelem takzvaného církevního majetku podávám tuto určující žalobu, aby nejvyšší soud stanovil kdo je skutečný a právoplatný majitel tohoto majetku. Pochybnosti jsou založeny na názoru, že církev nemá na požadovaný majetek legální nárok; toto přesvědčení se opírá o záborový zákon pozemkové reformy z roku 1919 a zákon o revizi první pozemkové reformy z roku 1947. Církvím tudíž nebyl majetek nezákonně ukraden až po roce 1948 a proto nemají na jeho vydání legální nárok. Oproti tomu existuje opačný názor, že církvím byl majetek nezákonně ukraden až po roce 1948 a proto jim musí být vydán.

Závěrečný návrh: Navrhuji, aby Nejvyšší soud rozhodl kdo nebo která organizace nabyla takzvaný církevní majetek ve 20 tých až 40 tých letech minulého století legálně a v souladu s tehdy platnými zákony. Navrhuji , aby byly soudem předběžně pozastaveny převody tohoto majetku až do doby než soud rozhodne kdo je jeho právoplatný majitel.

Dodatek: Já sám jsem take účastníkem sporu, protože část takzvaného církevního majetku má být církvím předána v hotovosti z mých daní které platím ČR. Návrh určující žaloby podávám k Nejvyššímu soudu protože takzvaný církevní majetek je rozptýlen po celé ČR a Nevyšší soud má působnost po celé ČR. Navrhuji, aby u soudu svědčili zástupci státu, vlády a církví, kteří majetek v různých dobách spravovali či spravují. Dále pak historici a právní znalci.

Autor: Vilém Mikula | úterý 3.4.2012 18:00 | karma článku: 20.48 | přečteno: 934x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku v LN „Zloděj demokracie“

V příloze Lidových novin „Orientace“ vyšel 20/7 zajímavý článek arabistky Jitky Jeníkové o „pomubarakovském“ egyptském prezidentovi Muhammadu Mursím. Dovoluji si k němu přičinit tři poznámky.

21.7.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.65 | Přečteno: 194 | Diskuse

Bohumír Šimek

Zeman usiluje o totální moc

Pokud vnímáme současné neřesti našeho prezidenta Miloše Zemana, je nejvyšší čas zvažovat potenciální kandidáty, abychom si zvolili prezidenta, kterého naše zem potřebuje, a mobilizovat všechny naše síly k jeho zvolení.

20.7.2019 v 21:20 | Karma článku: 21.35 | Přečteno: 381 | Diskuse

Jaroslav Jirát

Ubohá opozice

Česká opozice, otrávená hospodářskými úspěchy vlády, se snaží strašit tvrzením, že vláda nás zadlužuje a že žijeme na úkor dalších generací. Takoví Kalousek, Pekarová či Fiala to opakují do omrzení.

20.7.2019 v 16:43 | Karma článku: 40.46 | Přečteno: 2109 | Diskuse

Petr Burian

Deset deka salámu je pořád stejná hromada

V dnešním navazujícím blogu na můj předešlý, o stravování za socíku, zkusím popsat dnešní realitu co se výroby potravin týče, kvality a vůbec všeho okolo. Podle hesla: jakmile se zešeří, ohřej dětem éčka k večeři.

20.7.2019 v 11:58 | Karma článku: 27.48 | Přečteno: 1308 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Teroristka jako symbol humanistického boje

Děkuji Abbásovi, děkuji Fatahu, děkuji Palestinskoarabské samosprávě. V těchto dnech mě znovu utvrdili v přesvědčení, že mám pravdu. Že mír s nimi je nemožný. Nový důkaz se jmenuje Dalal Mughrabiová.

20.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 44.78 | Přečteno: 5697 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1321
Zajímám se obecně o přírodní vědy, historii, ekonomii, sociologii a politologii. TOPlist Locations of visitors to this page

Najdete na iDNES.cz