Jednala paní exministrině Parkanová jako řádný hospodář?

15. 06. 2012 22:33:53
Zdá se, že se právníci a poslanci přou o to, zda měla nebo neměla paní exministrině Parkanová povinnost si zjistit skutečnou cenu letounů CASA http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/kalousek-natocil-kvuli-parkanove-videoklip-schovava-se-za-sobotku_237640.html

Někteří poslanci včetně paní místopředsedkyně JUDr. Parkanové jsou přesvědčeni, že paní exministrině neměla zákonem uloženou povinnost si cenu letadel zjistit a že tudíž co není zákonem nařízeno se prostě nemusí dělat. (Stejně tak co není zákonem zakázáno se dělat může.) Pokud si tedy cenu nezjistila neporušila tím žádný zákon a tudíž je prý nesprávné jí vydat k policejnímu vyšetřování. Takový argument nemohu přijmout. Připadá mi to stejně nemravné jako by se lékař, kterému zemřel pacient, hájil tím, že mu přece žádný zákon nenařizuje, aby si zjišťoval jakou nemocí pacient trpěl. Já také nemám zákonem nařízeno, abych si zjišťoval cenu dražšího zboží (auto, byt...), které si chci koupit. Přesto to dělám a zjišťuji si kolik co a kde stojí a snažím se najít kompromis mezi vysokou kvalitou a nízkou cenou zboží. Dělám to proto, že se jedná o mé vlastní peníze o které nechci zbůhdarma přijít. Paní Parkanová a i ostatní vládnoucí poslanci dostali od voličů státní majetek do dočasné správy. Měli by tudíž s majetkem zacházet jako řádní hospodáři. To, že nebudou utrácet více než je nutné je u řádných hospodářů naprosto samozřejmé a proto si zjišťují skutečné nenadhocené ceny zboží a zakázek aniž by jim to jakýkoli zákon přímo nařizoval.

Pan Kalousek obhajuje paní Parkanovou tím, že stejně jako ona jednají a jednali i jiní ministři (např. pan Sobotka z ČSSD) a že tudíž nemůže být za žádnou škodu osobně zodpovědná. Jinými slovy pan Kalousek říká: Protože svým jednáním páchají škodu voličům i ostatní politici nemůže a nesmí být konkrétní politik pohnán k zodpovědnosti za škodu kterou způsobil. Pan Kalousek považuje takové jednání politiků za normální. Když jsem se před lety hájil ve škole podobným dětinským způsobem a poukazoval jsem na to, že Pepík a Jirka udělali to samé co já a nikdo je nepotrestal, řekla mi paní učitelka: Kdyby Pepík a Jirka vyskočili z okna (bylo to 4 patro), vyskočil by si taky? Sklapnul jsem a přijal jsem trest, který jsem si zasloužil. Pane Kalousku, pokud máte podezření a důkazy, že pan Sobotka jednal podobně jako paní Parkanová podejte na něj oznámení policii, ale nehajte tím paní Parkanovou.

Netvrdím, že nám způsobila paní Parkanová svým nejednáním škodu 658 milionů korun úmyslně, to může rozhodnout jenom soud na základě policejního vyšetření kauzy. Proto by poslanci měli umožnit, aby vyšetřování mohlo řádně proběhnout a měli by paní Parkanovou zbavit imunity.

Autor: Vilém Mikula | pátek 15.6.2012 22:33 | karma článku: 25.56 | přečteno: 1966x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladislava Chourová

Běda tomu, komu žena vládne.

Slováci mají svou první presidentku v historii své země. Elegantní, dlouhovlasou blondýnku, nejmladší ve střední Evropě. Slovensko nás předešlo o pěkně dlouhý krok. Tamní lid dokázal odhodit předsudky a do svého čela si zvolil

17.6.2019 v 20:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Kulhající Venezuela, měnící se svět

Venezuela se stala jedním z kolbišť střetů mezi zatím jedinou supervelmocí, Spojenými státy americkými, a velmocemi (staro)novými – Ruskem a Čínou. Pragmaticky spolupracujícími obry.

17.6.2019 v 17:02 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 290 | Diskuse

Martin Braun

Doplněk k blogu pana Bárty o panu Nosovi / upraveno/

Pepu Nose jsem měl kdysi hodně rád. A jeho staré písničky poslouchám dodnes, i když, a to se přiznávám, dělá se mi zle z jeho názorů a vyjádření. Ovšem každý máme něco a soudit automaticky se často nevyplácí.

17.6.2019 v 16:41 | Karma článku: 16.69 | Přečteno: 462 | Diskuse

Ivan Picek

Chcete se opravdu zbavit Babiše? Poradím Vám jak na to.

V demokratické zemi se o složení vlády nerozhoduje na náměstích ale ve volebních místnostech. Co je třeba udělat, aby Babiš prohrál příští volby?

17.6.2019 v 16:36 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 481 | Diskuse

Jan Bartoň

Hamáček hrozí odchodem z koalice – kéž by!

Předseda ČSSD Jan Hamáček hrozí odchodem z koalice s hnutím ANO, pokud by se do rady ČTK dostal předseda sdružení D.O.S.T. Michal Semín. Hamáček je mistr zástupných problémů!

17.6.2019 v 14:51 | Karma článku: 38.44 | Přečteno: 2178 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1321
Zajímám se obecně o přírodní vědy, historii, ekonomii, sociologii a politologii. TOPlist Locations of visitors to this page

Najdete na iDNES.cz