I zázraky se dějí.

11. 02. 2013 21:12:40
Mám kamaráda Edda. Jako typický Američan je věřící, tvrdě pracuje a nečeká od vlády žádné milodary, tak jako většina republikánů. Má 5 dětí o které se stará spolu s manželkou a vede je k tomu, že mají být bohabojní, čestní, spravedliví a pracovití. Osobně jsou pro mě jeho názory obdivuhodné, protože nechce od vlády podporu pro své děti, chce jen, aby zákony platily pro všechny stejně bez vyjímek pro vyvolené skupinky a aby byly nižší daně. (Kéž by zastávali stejné názory i naši čeští "pravičáci!")

Edd je katolík (to je v USA náboženská menšina oproti protestantům) a často spolu probíráme náboženské "odlišnosti". Já jsem intuitvní stoupenec Jana Husa, což je předchůdce Martina Luthera a tedy i protestantů. Obdivuji Mistra Jana, že vystoupil proti obchodování s církevními odpustky a že ze svého přesvědčení neustoupil ani pod hrozbou smrti upálením. (Který z politiků by to dnes dokázal?) Mimochodem dnešní kupčení s odpustky na CO2 silně připomíná kupčení s odpustky v době Mistra Jana. Ostatně enviromentální politika dnes připomíná spíše náboženství než racionální vědu. Fakta jsou v ní spíše zamlžená a překroucená a když úplně chybí, zneužívají enviromentální vůdci fanatickou víru svých stoupenců k osobnímu prospěchu. Stějně jako ve středověku. Jen se změnil název odpustků, místo "hřích" se teď jmenují "kysličník uhličitý".

Edd, k mému překvapení, zná osudy Mistra Jana z Husi (Edd má dokonce nižší teologické vzdělání) a ví, že Mistr byl nespravedlivě odsouzen církevním koncilem. Vždy mě ale upozorňoval, že Mistr byl katolík a nebyl anarchista a revolucionář. Své názory prosazoval perem a slovem a ne mečem a ohněm. Když jsem Eddovi popisoval jak byly prosazeny u nás "církevní restituce", kroutil jen nevěřícně hlavou. Říkal, že žádná pravicová vláda nemůže prosadit to, aby byla skupinka (církve) ze zákona zvýhodněna na úkor všech daňových poplatníků. Má proto jediné vysvětlení. Naše vláda prostě není pravicová protože její jednání je z definice v rozporu s jednáním pravice. Navíc je pro Edda nepochopitelné, aby vláda podporovala církve z peněz daňových poplatníků, to je v USA podle ústavy nemožné a nemyslitelné.

Dnes jsem si přečetl že malá Baptistická církev odmítla převzít tyto nespravedlivé výhody od státu. Napadlo mě: To je zázrak. Samozřejmě moje úcta k představitelům Baptistické církve mnohonásobně vzrostla. Bavil jsem se o tom s Eddem a z našeho hovoru vyplynulo: Kdyby Mistr Jan Hus svojí přímluvou u boha způsobil zázrak, pak by byl jistě katolickou církví svatořečen. (Proces svatořečení je komplikovanější než jsem zde krátce napsal.)

Modlím se tedy k Mistru Janovi z Husi s prosbou o přímluvu. "Mistře Jene z Husi, prosím, přimluv se za nás a uskutečni zázrak. Přimluv se u boha, aby vstoupil do hrabivého srdce našich katolíků a aby se tito vzdali nespravedlivých výhod, které si vymohli, které jsou známé pod názvem církevní restituce. Prosím, přimluv se též, aby bůh zjevil enviromentalistům pravdu, jak je jejich víra a kupčení s CO2 zneužívána a jak to vede k celkovému zdražování energií pro nás pro všechny. Amen."

Pokud bude má prosba vyslyšena, čtenáři jste moji svědci, bude Mistr Jan očištěn od falešných obvinění a svatořečen, sníží se naše státní zadlužení o peníze, kterých se katolická církev vzdá a zlevní se cena energií. Samé dobré věci.

PS: Našim českým kardinálům. Edd je tím nejlepším kandidátem na papeže.

PPS:http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cirkevni-restituce-baptiste-odmitaji-penize-od-statu_260980.html

Církevní restituce: baptisté odmítají peníze od státu.
No, zřejmě slušnej oddíl!

(opsáno z diskuse)

Autor: Vilém Mikula | pondělí 11.2.2013 21:12 | karma článku: 11.75 | přečteno: 608x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Mariánský sloup znovu ozdobí Staroměstské náměstí

A to nenávistníkům navzdory. Nechápu, proč některým lidem vadí Mariánský sloup na pražském Staroměstském náměstí. Daleko horší je pamětní deska náboženskému fanatikovi Janu Želivskému na Staroměstské radnici.

17.6.2019 v 16:59 | Karma článku: 27.31 | Přečteno: 848 | Diskuse

Jita Splítková

Mariánský sloup jako zdvižený prostředníček

Tak to tu opět máme – snahy o obnovení sloupu hanby. Kdo soudný by chtěl mít v centru svého hlavního města symbol ponížení, zastrašování, utlačování, okradení, poněmčování - ale i kolaborace a lokajství? Proč neobnovovat?

17.6.2019 v 14:58 | Karma článku: 27.30 | Přečteno: 683 |

Irena Aghová

Timon Athénský – vše pro mé přátele.

Jen díky panu profesoru Hilskému můžeme v současnosti nahlédnout do srdce Shakespearovy tvorby a osvojit si i znalosti nejen jeho doby, ale také společenské a politické situace renesanční Anglie.

17.6.2019 v 14:31 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 111 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Premiér Babiš má důkaz na to, že už je líp. No tak to se mi hnedle ulevilo…

S babočkou paví oko na tričku, na mikině, či co to je, zvěstuje národu jeho Mesiáš, že jsme se konečně dočkali – už je líp! No, to to ale trvalo, hlavně, že na to má pan Mesi... pardon, premiér, papír...

17.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 480 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Chlapec po operaci mandlí v kómatu

Po všech stránkách strašný případ - strašné selhání nejen zdravotnického zařízení, ale celkového systému prevence chyb a také následného šetření.

17.6.2019 v 13:13 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 356 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1321
Zajímám se obecně o přírodní vědy, historii, ekonomii, sociologii a politologii. TOPlist Locations of visitors to this page

Najdete na iDNES.cz