Máme šanci se vyhrabat z korupčního bahna.

20. 06. 2013 20:01:34
Se zájmem sleduji politické dění v ČR. Pan Nečas odstoupil a rozbíhá se vyjednávání o budoucím osudu příštího premiéra, vlády a také také lidu ČR.. Pokud se většina v PSP neshodne na nové vládě může to vyvolat předčasné volby, což podle mě není nejlepší řešení. Problém ekonomické krize to nevyřeší, spíše jí to prodlouží.

Zvolení úřednické vlády je podle mě lepší řešení, jejím úkolem bude stabilizovat hospodářství a partaje se budou moci připravit na volební kampaň. Jde mi o to, aby volby vyhrál a zemi vládnul ten komu voliči důvěřují a ne ten kdo si koupí nejvíc mediálního času. Nový premiér se nemá nikomu mstít, neměl by protěžovat jedny na úkor jiných.Měl by jen dovést vládu k volbám tak, aby si každý mohl v klidu rozmyslet komu dát hlas. Konkrétně by měl prosazoval co nejméně změn z dosavadního kursu a případné změny jen se souhlasem všech všech partají. Podle mého názoru by se měly připravovat tyto návrhy změn. A) je nutné snížit DPH, zavést progresivní daň ale tak, aby se současné maximum nezvýšilo, vlastně by se daň snížila středním vrstvám a zůstala by stejná u vysokopříjmových skupin. B) Měl by se zrušit nepovedený druhý důchodový pilíř a místo něj prodloužit odchod do důchodu. C) Měly by se zavést naturální sociální dávky (nikdo by neměl umírat hladem nebo zimou) ale neměl by ani rozhodovat jak utratí peníze které si nevydělal. D) Místo povinného zdravotního poplatku a povinného zdravotního pojištění by se měla lidem dát volba. Vysoké pojištění a nulové poplatky nebo malé pojištění a velké poplatky. E) Měly by se zdanit převody peněz do ciziny a naopak by se měla snížit dovozní cla. F)Měla by se zavést zpětná vazba všem státem placeným zaměstnancům podle výsledků hospodaření: Růst HDP nebo pokles státního dluhu = růst mezd státních zaměstnanců (hlavně politiků a soudců a úředníků), pokles HDP nebo růst dluhu = automatický pokles mezd po dobu než se rozpočet vyrovní. Politici, soudci a státní uředníci z titulu své funke nejvíce ovlivňují hospodaření státu, měli by proto okamžitě pocítit jestli pracují dobře nebo špatně ve prospěch lidu. Velice se mi líbí fond pana prezidenta pro snížení státního dluhu (http://www.novinky.cz/domaci/305313-zeman-predstavil-nadacni-fond-na-umoreni-statniho-dluhu-posila-tam-cast-platu.html). Členové nové vlády a nově zvolení poslanci mají morální povinnost se k němu připojit. Pokud bych pracoval v jakékoli státní funkci, okamžitě bych se k fondu přidal i jako příklad ostatním.

Autor: Vilém Mikula | čtvrtek 20.6.2013 20:01 | karma článku: 9.18 | přečteno: 715x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

František Boudný

Staví vám dům cikán nebo Ukrajinec?

A rohlíky a pivo nakupujete ve večerce u Němce nebo u Vietnamce? Menšiny nezmiňuju, abych rozdmýchával nějaké nálady, ale ptám se: proč u nás někteří pracovat můžou, ale nechtějí - a jiní chtějí, ale nemůžou?

17.6.2019 v 16:13 | Karma článku: 14.32 | Přečteno: 542 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.27 | Přečteno: 9525 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.53 | Přečteno: 1081 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 2011 | Diskuse

Vladimír Vlk

Kterak mít elektřinu za korunu?

Není to tak dávno, co jsme v Poslanecké sněmovně představovali poslancům priority Energetického regulačního úřadu a také jim vysvětlovali, jak a z čeho se vypočítává konečná cena elektrické energie.

7.6.2019 v 12:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 742 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1321
Zajímám se obecně o přírodní vědy, historii, ekonomii, sociologii a politologii. TOPlist Locations of visitors to this page

Najdete na iDNES.cz