Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

LUF4

Vildo

Na exekutory je poslední dobou soustředěna pozornost jak médií tak ministerstva spravedlnosti a problémy se řeší (kvůli krizi je teď víc exekucí a tak je i víc těch problémových). Proti nečekané exekuci jsem se doufám pojistil tak, že jsem si zřídil datovou schránku. Soud, nebo státní úřad má zákonnou povinnost doručit tam dokument (např. výzvu soudu aby ses vyjádřil k žalobě), pokud jí člověk má zřízenou. Nastavil jsem si tam, že po doručení dokumentu obdržím SMS zprávu, tak doufám že mne žádné nepříjemné překvapení nečeká(?) - tobě bych doporučil totéž.

S exekutorem mám teď jiný problém. Vyhrál jsem nějaký soud a protistrana mi nezaplatila soudní výlohy takže exekutor jí částku strhnul z účtu. Teď čekám už asi rok až mi exekutor ty peníze laskavě dá. Nevím jestli bych to neměl od něj vymáhat soudně pomocí exekutora? :)

0/0
25.2.2012 14:22

Kahlan Amnell

Vydělají na tom všichni

1. organizace, kterým se dluží nemusí pracně vymáhat pohledávky a utrácet na doporučené dopisy (typicky dopravní podnik a pokuty, které nikdo nechtěl platit).

2. soudní pracovníci, kteří si nechají dobře zaplatit (například notář si za půlhodinovou schůzi společenstva vlastníků účtuje přes 5 000 Kč).

3. Exekutor si přijde na slušnou odměnu

0/0
8.2.2012 15:18

zly.previt

Chce to nakoupit ostrý

+1/0
8.2.2012 13:33

krllo

Kdo navrhla schválil tyto mafiánské zákony.

To se dá jistě dohledat a tito politici by měli být potrestání exekucí na majetek a možná i na hrdla. Bez možnosti imunity, podle zásady, že zločinec nemuže v právním státě požívat imunity.!!

+1/0
8.2.2012 13:25

dvdmchl

Pozor exekutor není úřední osoba.

U nás existuje evropský unikát v podobě soukromých exekutorů. V jiných zemích takový koncept nepřijali, protože se báli že by exekutor více než na potřeby věřitele koukal na své vlastní. Praxe v naší zemičce jejich obavy potvrdila.

+7/0
8.2.2012 12:57

Danny boy

Bojíte se právem

Exekuční výměr na důchod. Pracné zjišťování o jaký dluh se jedná. Zjištěno, že dluh má úplně cizí pán  v jiném městě a s jiným jménem. Poslední telefonát na Českou správu sociálního zabezpečení Praha, že exekuce je neoprávněná. Sděleno, že vyřízení je složité a bude trvat tak půl roku a zatím platí exekuční výměr. Do vyřízení záležitosti mezi úřady se bude daná částka strhávat. Postižený - čerstvý důchodce to přežil, ale kdoví jak by to dopadlo se starším člověkem, který je už v důchodu delší dobu a moc si se životem s úřady neví rady. Nakonec to dopadlo dobře, jen taková legrace.

+4/0
8.2.2012 8:40

Petr-007

WWW.EXEKUTOR.BIZ

0/0
8.2.2012 0:49

hurkajan

příspěvek

do Ústavního soudu bušíme osmým rokem a teprve v minulých dnech na opětovné upozornění EU soudu o možnosti vyloučení našeho právního systému při přístupu právních případů v EU pro hrubé porušování lidských práv a základě Exekutorského zákona (stížnost Německa,Francie,Anglie) se cosi zrezivělého pohnulo v soukolí mafiánském... no nejásejme budocnost ukáže...poptávaný důkaz můžete mít z kteréhokoliv ze 160 000 případů (EU

společnost na ochranu Ústavy práv a svobod občanů)  které zastupujeme  všechny důkazně podložené ale věřte že prosadit je u soudců kteří jsou na výplatních listinách exekutorů je úkol z kterého by si i Sisyfos hodil oprátku...nicméně váš optimismus povzbudil...R^

+2/0
8.2.2012 0:11

fáfa

Re: příspěvek

?? to jako požadujete nějaké výhody pro dlužníky ? Nebo co ?

0/0
8.2.2012 1:11

hurkajan

Re: příspěvek

jen právo dodržované de jure ne Ad absurdum a priori

+2/0
8.2.2012 1:35

fáfa

Re: příspěvek

V pořádku, de iure. Pak zmněňte legislativu. Dejte legislativně větší ochranu dlužníkům.

0/0
8.2.2012 1:51

hurkajan

Re: příspěvek

jestliže dochází k neadekvátnímu obohacování na úkor někoho jiného pořp.dochází k neovlivnitelnému poškození cizích či osobních práv v postupnosti na nedořešeném popř nepodloženém podkladu nemůže se jednat o úkon ve smyslu práva ale pouze o spekulační jednání ve smyslu trestního práva...jestliže někdo tedy zabaví cizí věc bez povinnosti zaplatit škodu popř. bez povinnosti postihu osobní zodpovědnosti nebo (domnělému !!!) dlužníkovi se neustále hromadí další a další pohledávky byť je splácí vytváří se uměle stav sociální občanské nouze a to už hraničí s pokusem o likvidaci či genocidu nazývejte si to jak chcete o návštěvách exekučního vykonavatele nemluvě neboť dochází k pokusu přednostně se domoci něčeho na co v žádném případě nemá nárok oproti pořadí exekucí neboť upřednostní svůj zájem na úkor ostatních věřitelů neboť je jasné že na ostatní se k uspokojení nároků nedostane...kde žijeme chráníme dlužníky nebo bandu novodobých pirátů kteří dokáží zadlužit i poctivé lidi na věčné časy..

+1/0
8.2.2012 3:44

hurkajan

Re: příspěvek

mám případ kdy rodině byl obstaven účet ve čtyřech bankách dům plat a nebylo možno ani s policií po dobu pěti měsíců dohledat čeho se exekuce týkala (čtyři pracovníci dávali spis dohromady ze tří spisoven) po tuto dobu nebýt organizací pro pomoc lidí v nouzi tak umřeli hlady nebotˇneměli příjem (perlička jednalo se o poplatek za psa kterého nikdy nevlastnili) nicméně díky tomuto precedensu jim vyvstali další exekuce za nezaplacené přidružené platby (energie,hypotéka atd.)...a náhrada? už šestý rok soudy

+1/0
8.2.2012 3:52

krllo

Re: příspěvek

To s dlužníky nemá co dělat.

0/0
8.2.2012 13:26

žepré

Myšlenka

prošplhávání právní cestou je pěkná, ale jen málo funkční: Než se každé nové podraz odsoudí jako podraz, tak minimálně pěknéch pár roků jako podraz funguje.

0/0
7.2.2012 23:55

AAA3

blaboly

Rv

0/0
7.2.2012 23:53

Zmuda, zelena guma

Re: blaboly

Rv

0/0
8.2.2012 0:09

Stobka

já taky

:-(

+2/0
7.2.2012 23:35

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz