Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slusna a kulhankova

Kridapána,

není tohle na trestní oznámení 8-o?

0/0
26.5.2012 22:06

vlči@ce

Re: Kridapána,

to myslíte vážně? Že by jsme zase byli v područí komunistů? a museli držet hubu a krok? a nesměli říct na věc, která se nám nelíbí svůj názor?Rv

+3/0
26.5.2012 22:24

LUF4

Re: Kridapána,

Je rozdíl jestli komentuju co se stalo, nebo co jsem si vymyslel. Co kdyby o tobě někdo veřejně psal  že kradeš... ?

0/0
26.5.2012 22:45

vlči@ce

Re: Kridapána,

já nemám miliony pod podlahou. Rath je jen začátek. Doufám, že ta čistka bude pokračovat a pak se budem všichni divit. On si byl tak jistý svou nedotknutelností, že se nechal tak trapně nachytat.  Rozdíl mezi ním a naší vládou je to, že je ještě nechytli při činu. Ale i na ně jednou dojde. Já jim nevěřím ani nos mezi očima.;-D

+2/0
26.5.2012 23:01

slusna a kulhankova

Re: Kridapána,

jestli věříš tomu, že to bude pokračovat, tak jsi hóóódně naivní ! :-/

0/0
27.5.2012 0:07

vlči@ce

Re: Kridapána,

nejsem naivní, jen věřím tomu, že na každého jednou dojde. Dřív nebo později. :-)

+2/0
27.5.2012 0:16

LUF4

Re: Kridapána,

"já nemám miliony pod podlahou" - Právě proto že je nemáš, mohl bys autora zažalovat (u Kalousa a Nečase je taky nikdo nenašel...).

0/0
27.5.2012 5:37

slusna a kulhankova

Re: Kridapána,

A já myslel, že tu pořád platí nějaké paragrafy o podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel, příp. trestné činy pomluvy ... ono by se toho našlo určitě víc.

0/0
27.5.2012 0:09

vlči@ce

Re: Kridapána,

v tom je mistrem už roky naše vláda. Podněcuje bohaté proti chudým, chudé proti bohatým, zdravé proti nemocným a postiženým, levici proti pravici, atd. Lidé pak útočí na druhé a nemají čas na vládní průsery. Ono se ale kolo začíná točit a lidé se začínají o průsery a podrazy vlády čím dál víc zajímat. A to je dobře.

+3/0
27.5.2012 0:15

slusna a kulhankova

Re: Kridapána,

Tak s tím se dá víceméně souhlasit. Na lid bych ale moc nespoléhal, ten se zajímá hlavně o Superstar či podobné xxx.

0/0
27.5.2012 0:35

vlči@ce

Re: Kridapána,

já se na to taky dívala, fandila jsem mladým, kterým to zpívalo, ale je toho nějak moc. Už mě to nezajímá. A na další podobné kraviny se nedívám. Počkejte až se deformace budou týkat více lidí, nejen těch co hledají práci a nemůžou najít, nemocných a postižených. Ale i těch, co práci mají a za výplatu si koupí čím dál míň. Taky se začnou zajímat, kde mizí jejich peníze.

+1/0
27.5.2012 1:05

kuba1234

Re: Kridapána,

Konej, Korando!!;-D

0/0
26.5.2012 23:49

vlči@ce

Špatně to chápete

v době, kdy byl ve Vatikánu Nečas, byla odhalena korupce.  To si přece zaslouží nejen audienci u papeže, ne?;-D;-D;-D

+2/0
26.5.2012 21:49

ExPat

Výborné postřehy

Jak se říká tady u nás: Follow the money

A funguje to vždy opravdu dobře!

V tomto případě obzvláště dobře - přesto že bylo nesčíslněkrát prokázáno v seriozních studiích (Karlova Universita například) že církvi Český stát ani národ nedluží nic, přesto to pár mocných jedinců neúnavně prosazuje, přes mrtvoly.

Follow the money - a musíme tedy logicky a naprosto racionálně zvážit scenário jež jste zde uvedl.

R^R^R^

+7/0
26.5.2012 19:56

kontrola komančů

Re: Výborné postřehy

A jestlipak víte, milé ExPat, že ona studie není studií Univerzity Karlovy (dokonce její rektor se proti tomuto označování této analýzy ohradil) a že tato studie, byť je tak často citována, že to vyvolává dojem, že podobných studií je mnoho, ale jde o jednu jedinou studii z pera postkomunistického právníka JUDr. Pavlíčka, zdaleka není jediná, která se problematikou církevních restitucí zabývá?

Už Vám někdo prozradil to sladké tajemství, že existuje třeba i studie naprosto opačná, tentokrát z MU Brno, která JE zaštítěna jako studie právnické fakulty této univerzity (u Vámi citované práce jde o dílo tří pracovníků PF UK Praha)?

Asi ne a spousta z diskutérů to též neví, jak vidno z "úspěšnosti" Vašeho blábolu Rv

+1/−1
24.7.2012 0:42

pavel kula

Já jsem ateista,

ale tohle je strašný blábol. Můžete uvést alespoň jeden příklad, jak, nebo čím se chce pan Nečas "osobně obohatit?

+3/0
26.5.2012 13:57

LUF4

Re: Já jsem ateista,

Souhlas. Co je autor za exota viz zde 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ceskym-prezidentem-chce-byt-vedec-z-nasa_40794.html

;-D

+1/0
26.5.2012 15:01

komunista = Čikatilo

Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Politická policie :     inkvizice                                   KGB  STB                              Gestapo

Ideové kořeny   :  Malleus Maleficarum, Bible        Lenin : Stát a revoluce            Hitler : Mein kampf

Metody k ovládánutí masy :   strach,  nenávist,  pocit viny,   závist

Církve slibují ráj po smrti                          Komunisté ráj na zemi                 Nacisté ráj pro jednu vybranou rasu 

Celkový důsledek pro lidstvo je pro všechny ideologie totožný :  desítky miliónů mtrvol a nekonečné utrpení .....

+6/0
26.5.2012 11:13

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Církve - to je hodně široký pojem. Připisujete všem církvím to, co bylo příznačné pouze pro katolíky a to pouze pro určité období jejich existence. :-/

-

Zvrhnout se může cokoli. Moc přináší možnost jejího zneužití. To platí třeba i ve škole, i když normálnímu člověku je jasné, že to není organizace určená k zastrašování dětí a terorizování žáků svými učiteli.

-

Primární smysl církví je sdružovat lidi stejného náboženského vyznání. Taková organizace je naprosto v pořádku, jen nesmí usilovat o moc.

0/0
26.5.2012 11:36

gunny

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

ano, více méně jde hlavně v těch zmíněných bodech o katolickou církev; ta měla pro své formování k dispozici 2000 let; komunisté a fašisté jen pár desítek let; je docela dobře možné, že i u nich by se po několika staletích dalo mluvit o "jen určitém období represí a ....."; v celkovém kontextu si myslím, že základní rysy všech 3 diktatur komunista=Čikatilo vystihnul poměrně přesně;

+3/0
26.5.2012 11:50

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Církve nemají jako svůj cíl získat moc. Pokud nějaká církev o moc usiluje, je to chyba, a pokud moc získá, končí to tragédií. Ale to platí o většině organizací. Ten rozdíl mezi církvemi a komunisty či nacisty je ten, že církve mohou bez moci klidně fungovat, dokonce lépe než když moc získají. Komunisti a nacisti o moc usilují, bez ní nemohou dosáhnout svých cílů. Vztah k moci bych proto považoval za rozhodující porovnávací prvek.

-

Katolická církev se prostě dostala k moci, a proto jí zneužívala. Pokud by se k moci dostal svaz včelařů, náhle by se za včelaře vydával každý mocichtivý šílenec a zavládla by totalita včelařů.

+4/0
26.5.2012 13:06

fanda2

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Vždy jsem si Vás, Edmunde ..., považoval za docela inteligentního a vzdělaného člověka. Občas jsem s Vašimi názory nesouhlasil, občas hodně souhlasil. Ale tímhle příspěvkem, zejména první větou, jste mně neskutečně zklamal. Škoda, slušného člověka je vždy škoda ...Rv

0/0
26.5.2012 13:43

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Tohle se mi líbí, takový příspěvek se pod mými komentáři objevuje často: "vždy jsem vás považoval ... ale teď jste mě zklamal." :-)

-

Váš problém je, stejně jako problém těch ostatních podobně přispívajících, že neumíte argumentovat. Zkuste napsat, co se vám nelíbí na myšlence, že církve nemají za svůj cíl získat moc. Pak se můžeme bavit o církvích a ne o tom, co si o mně myslíte. Vystupuji pod pseudonymem právě proto, že se nechci bavit o mně a to tom co si o mně kdo myslí, ale chci se bavit k danému tématu.

-

Abych dal něco do začátku: cílem církve je organizovat lidi stejného náboženského přesvědčení. Podívejte se na seznam círví registrovaných u nás a zjistíte, že ty, které někdy měly nějakou moc, jsou v naprosté menšině: http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_církví_a_náboženských_společností_v_Česku

0/0
26.5.2012 13:53

fanda2

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Ale hloupost, nemáte pravdu. Církev chce a prosazuje ... např. zákaz potratů, rozvodů  etc. Církev CHCE VLÁDNOUT, né že ne. Církev chce získat ZASE moc. Ano, jsou v menšině, čím dál, tím více. Což je jenom dobře. Protože to by bylo už strašně strašný, aby nám opět vládla církev svatá. Chtějí víc a víc a víc peněz, majetku - a co je známkou moci, když né peníze, majetek?

Je potřeba církve odkázat na periferii společnosti, tak, kam vlastně patří, jako spolek zájmových aktivit, tmářských spolků. Ale platit ty jejich aktivity ani omylem!

+4/0
26.5.2012 14:09

31pryc

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Církev chce vládnout? .... Církev = věřící, hlásící se ke konkrétnímu vyznání; Církev není instituce jako taková, ale v podstatě (dnešní právní terminologií) jakési občanské sdružení, jehož členové však nejsou v podstatě ani přesně evidováni (případný zápis v matrice pokřtěných ještě neznamená automaticky příslušnost k dané církvi, protože dotyčný již mohl svou víru ztratit, mohl změnit své chápání a konvertovat k jiné církvi a podobně). Když přijmeme tezi, že katolíků je v této zemi cca 10%, znamená to, že Katolická Církev = 1.000.000 lidí, kteří ji tvoří. Je to společenství (farní obec, řeholní dům a podobně).

Majetek, o kterém mluvíte je ten, který Církvi náležel a z něhož byla financována. Pokud si přejete stejně, jako já, aby církve nebyly financovány ze státního rozpočtu (každý sice z jiného důvodu, ale přání je stejné), pak musíte připustit i to, že je potřeba nalézt způsob financování i těch aktivit, které nejsou jen pro věřící - charita, správa a údržba nemovitostí a pod.

+1/0
26.5.2012 16:32

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Tak církev je organizace se vším všudy, řádně registrovaná státem, se svou organizační strukturou a hierarchií. Problém katolické církve je ten, že má svůj stát - Vatikán, svou hlavu - papeže, a církevní hodnostáři jsou povinni poslouchat rozkazy z Vatikánu. Proto by například neměli zastávat funkce ve státním aparátu, zájmy Vatikánu a ČR totiž rozhodně nejsou totožné a oni si už vybrali. :-/

+3/0
26.5.2012 16:38

31pryc

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Nejspíše jste nepochopil, co jsem se snažil oponentovi vysvětlit. Pravdou však je, že představitelé církve by neměli nijak politicky vystupovat. Jejich doménou by mělo být něco jiného, než politika. V tom osobně vnímám chybu. Pokud jde o stát Vatikán, jde sice o stát, ale přeci jen v malinko jiném provedení, než jak chápeme "klasický" stát. Neumím slovy popsat ten rozdíl, ale prostě jej cítím, pokud mi rozumíte.

Ohledně "rozkazů" z Vatikánu. Které máte na mysli? Pokud jsou to věci otázky víry, je jasné, že v takovémto směru jsou "pokyny" z Vatikánu závazné. Pokud jde o jiné otázky, jsou v tomto směru biskupové do značné míry ve své diecézi "suverény" ....

0/0
26.5.2012 16:44

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Já doufám, že jsem to pochopil, jen jsem se pokoušil upřesnit něco, co mi na vašem komentáři nepřipadalo úplně přesně vysvětlené. ;-)

-

Vatikán je klasický stát se vším všudy, jeho státní zřízení je ovšem absolutní teokracie. Poněkud nezvyklé, alespoň na dnešní dobu. Pokyny katolickým duchovním z Vatikánu mají různé podoby, ale pokud má Vatikán o něco opravdu zájem, může se jednat o naprosto striktní rozkaz, jeho nedodržení může skončit vyobcováním z církve. Že se taková dikce nepoužívá je především otázkou diplomacie, nikoli omezených možností. Do značné míry se to podobá zaměstnaneckému poměru, pokud zaměstnavatel Vatikán pošle například zaměstnance kněze do působiště vzdáleného od jeho bydliště tisíce kilometrů, kněz se sbalí a jede. Jinak mu hrozí přesun na podřadnější místo nebo dokonce propuštění.

+1/0
26.5.2012 17:17

31pryc

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Pokud jde o příkazy v otázce víry, jak jste je nastínil, pak ano. Snad jen s tím, že Vatikán se otázkami rozmisťování kněží přímo zpravidla nezabývá. Přesuny kněžích se nejčastěji odehrávají v rámci diecéze, ale i tam se uplatňuje co nejméně, protože častá změna duchovních pastýřů pro farnost není přínosem ...

+1/0
26.5.2012 17:29

Edmund Černá Zmije

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Církev (můžeme se tedy omezit na diskuzi o katolické církvi) prosazuje to, co považuje za správné. To je snad naprosto legitimní, dělá to každý, komu není tento svět lhostejný. Vládnout znamená něco úplně jiného, k tomu, aby církev nemohla vládnout, má sloužit princip odluky státu od církve. A církevní restituce mají být jedním z kroků, který tuto odluku dokončí. Paradoxně tak ti co jsou proti restitucím brání dokončení odluky státu od církve.

-

Chápu, že se vám církve nelíbí, ani já nejsem církvím zrovna nakloněn. Ale je spousta lidí, kteří k církvím patří a to je třeba respektovat. Moc peněz je jiná než moc, o které jsem mluvil. Mluvil jsem o moci vládnout, tvořit zákony, rozhodovat soudní pře, prostě zasahovat do funkcí státu. Tuto moc církve nemají a žádné peníze by jim jí neměly přinést.

-

Co se týče tmářství, tak to je pojem relativní, proto ho nerad používám. Každému se může jevit jako tmářství něco jiného, podle jeho světonázoru. Ale já jsem agnostik.

+1/0
26.5.2012 16:33

31pryc

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Koukám, že jste pragmatik. Ale asi je to jedno z nejvýstižnějších vyjádření, které jsem v této diskusi četl.

Díky R^

+1/0
26.5.2012 16:47

pavel kula

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

a proto třeba vás škoda nebude, že?

0/0
26.5.2012 14:33

fanda2

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Od Vás to nbaprosto sedí - jeden z nejagresivnějších, nejsprostších blogerů, navíc s máslem na hlavě.

0/0
26.5.2012 17:03

31pryc

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

A umíš, fanouši, i něco jiného, než jen sprostě plivat a urážet?8-o8-o

0/0
26.5.2012 17:30

fanda2

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Když tykání - dobře. Ty magore fanatickej, ty jseš tak ubohej ve své zaslepenosti, ty snad ani nevíš, co obnáší normální život, ve svém zfanatizovaném jsoucnu (vysledováno z tvých diskuzních příspěvků) jseš buďto "sporťák" anebo oběť něčeho nehezkého. Vzpamatuj se, nebo záhy budeš pacientem. V Bohnicích.

+1/0
26.5.2012 23:25

Escoto

Re: Církve, komunisté, nacisté : stejné cíle a výsledky

Docela ubohý srovnání

Zjistěte si něco o inkvizici, přečtete si Malleus a základy kanonického práva a až potom se vyjadřujte.

0/0
14.6.2012 17:30

hendrixx

Návod na vysokou karmu:

Nejlíp hned do nadpisu a pak průběžně a pravidelně během článku sypat slova "Korupce!", "Rozkradení!", "Osobní obohacení!" apod .... ;-D Zbytek můžou být smyšlenky, obvinění a bláboly jaké předvádí tuhlencten pan spisovatel, ale úspěch je zaručen.  

Jedna věc je jistá: komunisti ukradli círvím (nejen té římsko-katolické, vatikánské) mnohamiliardové majetky a jestliže ctíme ochranu vlastnictví, musíme ty majetky zase vrátit, a to v hodnotě odpovídající jejich hodnotě tehdejší (se zápočtem inflace atd.). Nejsou a nikdy to nebyly peníze daňových poplatníků, byl to prostě ukradený majetek. Jako když vám zloděj ukradne peněženku, policie ho chytne a tu peněženku vám musí vrátit.

+2/0
26.5.2012 10:05

31pryc

Re: Návod na vysokou karmu:

Ono vůbec zaštiťování se tím, že jde o tunel, korupci a podobně je ve vztahu k současné moci dost populární. Ponejvíce pak tato slova používají ti, kteří přímo, či nepřímo ve svých příspěvcích podporují ČSSD a KSČM. Tak si uděláme malý exkurz:

Odsouzení pro korupci: Vít Bárta (VV) - zatím nepravomocně, Alexandr Novák (ODS)

Odsouzení pro "vytunelování": Ivo Svoboda (ČSSD), Barbora Snopková (ČSSD - měla na starosti stranickou pokladnu)

Odsouzení pro přípravu vraždy: Karel Srba (sekretář ministra Kavana - ČSSD)

Stíhaní pro další závažné trestné činy: Karel Srba (ČSSD - zpronevěra a korupce), David Rath (ČSSD - korupce), krom toho v nižších patrech politiky najdeme i jména jiná - Jan Kalousek (ODS - podvod, korupce) .....

+2/0
26.5.2012 10:34

LUF4

Re: Návod na vysokou karmu:

S prví částí souhlas. Komunisti církvi majetky ukradli ale je to už dlouho, byl to jiný režim a lidi co ten majetek tenkrát nashromáždili jsou jiní než ti, kterým se to bude "vracet". Těžko mluvit o nějaké spravedlnosti. S církvemi by se měli vypořádat když tak komunisti, bývalí nebo současní. Rozumný důvod k restitucím je v tom že se přestanou církve dotovat. V současnosti věřících ubývá ale farářů paradoxně přibývá. To by si měla řešit církev sama

+1/0
26.5.2012 10:44

gunny

Re: Návod na vysokou karmu:

katolická církev značnou část svého majetku taky "znárodnila"

+3/0
26.5.2012 11:51

31pryc

Re: Návod na vysokou karmu:

Ale ..... to jsou novinky - můžete to nějak specifikovat?

0/0
26.5.2012 16:35

pavel kula

Re: Návod na vysokou karmu:

a "zlodej Kalousek", ten je take karmotvorny :-)

0/0
26.5.2012 11:03

VilemMikula

Re: Návod na vysokou karmu:

Takze jeste jednou pro mene pozorne ctenare: Platí, že co bylo ukradeno musí být vráceno. Ale co, komu, kým a kdy bylo ukradeno a jaké bude odškodnění a kdo ho bude platit, to vše by měl rozhodnout řádný soud a ne Nečas a Kalousek. Pokud jsou cirkve v pravo pak soudy snadno vyhraji a spravedlnosti bude ucineno zadost. Prave proto, ze by soudy vetsinu sporu rozhodly spravedlive ve prospech volicu CR a tim by se znemoznilo jeho rozkradeni, se Necas a Kalousek odmitaji soudit o majetek, ktery jim do docasne spravy volici sverili. [>-]

0/0
26.5.2012 22:58

LUF4

Mýlíte se

To, že budou mít politikové osobní prospěch z restitucí je už zase jenom vaše spekulace. Mohli by vás za to právem i trestně stíhat (a že to nikdo neudělá, není proto že by se vás báli...).  To, že restituce představuje zadlužení voličů jste vzal kde?? Stát přestane spravovat církevní nemovitosti, které do teď patřily státu a přestane církev dotovat. Takže opak je pravdou

http://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/drabek-odkladanim-cirkevnich-restituci-jen-zvysujeme-zadluzeni-statu-8468.html

+1/0
26.5.2012 8:40

zberanek

Re: Mýlíte se

To, že vyhrožujete někomu ještě neznamená, že máte pravdu. Zkuste sám zapřemýšlet o tom, proč stát přistupuje k církevním restitucím až v této době, proč dělá vyjímky oproti ostatním restituentů, proč se nevypořádá také s ostatními restituenty?

+2/0
26.5.2012 8:49

LUF4

Re: Mýlíte se

Nikomu nevyhrožuju, nic jsem neřekl ve smyslu že bych já nějak konal (udělejte si v tom jasno...). Proč stát přistupuje k církevním restitucím až v této době?  - Na co jste přišel?

+1/0
26.5.2012 8:52

wiki5

Re: Mýlíte se

on se jeste s ostatnimi (nebo-li drtivou vetsinou) nevyporadal?

0/0
26.5.2012 8:54

Edmund Černá Zmije

Má rozhodnout soud?

Podle jakých zákonů by měl soud rozhodnout? Podle komunistických?

Soudy rozhodují na základě zákonů, ne na základě nějaké absolutní spravedlnosti. To dokáže prý pouze Bůh. ;-)

0/0
26.5.2012 8:20

komunista = Čikatilo

Katolická církev jako MORÁLNÍ AUTORITA ?

Inkvizicí rozumíme právní instituci ŘÍMSKOKATOLICKÉ církve nebo španělských a portugalských panovníků, respektive úřad či kongregaci, určenou ke sledování a pronásledování heretiků a potírání herezí. V širším smyslu se podle některých historiků jedná o typický atribut nejen katolické, ale i protestantské a pravoslavné církve.

Nejvíce inkvizice zasáhla ve Španělsku, v podmaněném Nizozemí, v Anglii,  ale především v německých zemích, kde nebylo vyjímkou, že při autodafé hořely naráz desítky obětí (např. v trevírském biskupství koncem 16. století vylidněny celé vesnice, v Babmberku 1625-1630 upáleno přes 600 čarodějnic, ve Würzburku 1625-1630 900 čarodějnic mezi nimiž i 10-12leté děti ...

+4/0
26.5.2012 7:41

komunista = Čikatilo

Malleus Maleficarum - Kladivo na čarodějnictví, 1492

Doslovná citace : " Opět, rozhodování o pochybách týkající se víry náleží hlavně církvi a zvláště nejvyššímu pontifikovi, božímu náměstku, nástupci Petrovu  ...  Neboť právě jako ten, kdo tvrdošijně odporuje víře, je kaciř, pak také je kacířem ten, kdo zarytě zastává svůj názor proti rozhodnutí církve v záležitostech týkající se víry a toho, co je nezbytné ke spasení. Neboť církvi nikdy nebylo dokázáno, že by se mýlila ve věcech víry a odchylovala se od správnosti a v jiných kapitolách. A je výslovně řečeno, že ten, kdo tvrdí cokoliv proti rozhodnutí církve, ne otevřeným a čestným způsobem, ale ve všech věcech víry a spasení, je kacířem . "

+3/0
26.5.2012 8:04

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz