Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honsu

Pro myslitele Kaktusáka

Kaktusáku, nemusíš si tady stále honit triko a svoje ego. Všichni přece víme, že jsi velice uznávaný "expert" přes vnitrostátní i mezinárodní politiku, ale máš prostě smůlu. Proč tě lidé stále nechápou, proč nechápou tvé zářné myšlenky ani tvoji lásku k bývalému SSSR a k naší rodné straně KSČM, když jsi přímo světlo v naší společnosti? Velikáni takého významu jako jsi ty, bývají oceněni až po své smrti a ty by jsi měl být glorifikován už dnes a uveden ve všech učebnicích dějepisu za svého života. Všechny tvé myšlenky a příspěvky by tam měly být citovány doslova a děti by je musely umět nazpaměť. Jsou to přece myšlenky hodné takových velikánů jako byl Lenin, Marx, Stalin a Gottwald. Měl by jsi se ale odstěhovat do Severní Koreje, tam tvé myšlenky budou konkurovat myšlenkám velkého Kima, budeš tam uznávaný myslitel, filozof a doslova šiřitel světlých zítřku. Nestálo by ti to za pokus? Tady tě mají všichni za blázna a nesvéprávného a ty jsi při tom tak velice chytrý, nadčasový a úderný.

0/0
24.7.2012 17:33

kaktusak

Re: Pro myslitele Kaktusáka

Komunisté jsou trvale druhou až třetí nejsilnější stranou a Kalouskova vláda pilně pracuje na ještě lepším výsledku. Komunistické myšlenky tedy chápe dost lidí. Řada z těch zbývajících si zatím jen nechce přiznat, jak v listopadu 89 naletěli.

0/0
25.7.2012 1:50

honsu

Re: Pro myslitele Kaktusáka

Kaktusáku, ty jsi byl asi hodně dlouho na sluníčku a nechalo na tobě následky, že? Přestaň blábolit nesmysly, jseš tady jen pro smích právě tak jako klauni v cirkuse. Není mne jasné proč ty své rádoby moudra píšeš právě tady a ne do Haló novin. Tam by jsi dostal pochvalu, ale tady se tvým příspěvkům člověk musí jen smát a nebo tě politovat. A co je komunistům platné, že jsou druhou nebo třetí nejsilnější stranou? Do koalice s nimi po volbách žádná strana nepůjde a KSČM volby sama nevyhraje, takže komunističtí poslanci zase budou sedět v těch svých oslovských lavicích jako dnes.

0/0
25.7.2012 10:01

honsu

Re: Pro myslitele Kaktusáka

Kaktusáku, už se jednou konečně prober a smiř se skutečnosti, že ta tvá rudá sebranka a Tvojí soukmenovci volby prohráli a že už naštěstí nemohou vůbec nic ovlivnit ani úmyslně všem škodit tak jak to vždy dělali. Neprosadí totiž v parlamentu jediný svůj zákon, žádný zákon nemohou ani zablokovat, takže tam jsou jako opozice prakticky úplně zbyteční a k ničemu. Můžeš tedy vysvětlit proč tam vlastně vůbec jsou, když nemají absolutně na nic žádný vliv? Jsou tam jen proto, že byli od svých pomatených voličů zvoleni. Ano byli zvoleni, ale žádná strana je v parlamentu nepotřebuje, nikdo s nimi nemluví, jsou tam jaksi navíc, doslova jako černé ovce. Kdyby z parlamentu sami dobrovolně odešli a šli dělat něco užitečnějšího, stát by alespoň ušetřil peníze na jejich výplatách. A navíc zločinná KSČM by v parlamentu neměla být vůbec.

0/0
25.7.2012 10:03

Maura Irena

Dobrý večer

Když jsem toho Johnsona četla, tak jsem byla dost vyděšená, ale on napsal více knih, je to novinář, vidí to jinýma očima, je Američan, nikoliv Evropan. Přečtěte si například knihu Intelektuálové a bude vám nevolno. Já bych Vám doporučila třeba od Rio Preissnera - Americana, Zpráva o velmoci.

0/0
24.7.2012 1:16

1888

Re: Dobrý večer

American? To by musel emigrovat z VB. Pochazi z Manchestru

0/0
24.7.2012 4:36

kaktusak

V Německu byla odstraněna demokracie

po vytvoření většinové koalice Hitlerovy NSDAP s "demokratickou" pravicí.

Se Stalinem byla situace jiná. Rusko demokracii prakticky nepoznalo, revoluce svrhla autoritářský režim. A po revoluci, to je známo třeba i z Anglie nebo Francie, nejsou ještě vytvořeny ve státě mechanismy proti zneužívání moci. K tomu došli až po Stalinově smrti. Kromě toho, Stalin se choval přesně tak, jak bylo v Rusku u vládců zvykem. Takový car Petr I., který je i na Západě uznáván a má tam své pomníky a sochy, nejednal se svými protivníky ale i stoupenci o nic lépe, než Stalin.

0/0
23.7.2012 23:31

kontrola komančů

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Vážně má ruský car za sebou desítky milionů mrtvých? Vážně má za sebou programovou genocidu celé jedné vrstvy obyvatelstva? Opravdu car Petr I. v rámci perverzních myšlenek ukradení všeho vyvolal u několika milionů příslušníků jednoho národa hladomor?

Sukulente, sukulente, projevujete se jako stalinista a po bagatelizaci činů této zrůdy (rozumějme Stalina) už schází pouze jeho glorifikace Rv

+2/−1
24.7.2012 0:31

kaktusak

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Nejsem stalinista, uznávám spíš Chruščova, Tita, Tenga nebo Husáka, ale fakta se prostě nedají popřít.

-

Skutečně, ruští carové, zejména Petr I., se chovali velice brutálně. Petr jak známo nechal umučit stovky střelců, i svého syna, na mučení se osobně podílel, v důsledku jeho válek a zvyšování daní docházelo k hladomorům, počet obyvatel poklesl (za Stalina výrazně vzrostl). Povstání nevolníků byla nemilostrdně potlačována. Dobytí okrajových území jeho následovníky i předchůdci bylo provázeno genocidou. To vědí Bělorusové, Ukrajinci, Tataři a další. Zásahy několika carů proti bojarům byly pokusem o likvidaci celé společenské vrstvy. Ruská říše byla v podstatě majetkem vládnoucího rodu, takže carové nic "krást" nemuseli, všechno jim už patřilo.

Společnou mají Petr a Stalin mj. vysokou inteligenci, dokázali se obklopovat schopnými lidmi. Dokázali zvítězit, prosazovali v zásadě správný program modernizace (obojí bez ohledu na ztráty).

V čem přesně tedy měl být Stalin horší?

0/0
24.7.2012 1:05

Maura Irena

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Já si kaktusáku myslím, že tyto osobnosti se nedají měřit jinak, než historicky. A po dlouhé době. Podívejte se, kolik lidí nyní vytahuje Robespierra a to byl opravdu velký diktátor, ovšem, když si začnete číst jeho řeči z Parlamentu, tak to na vás udělá dojem. Prostě, tyto věci lze chápat dobově. Podle mého názoru.

+1/−1
24.7.2012 1:19

kontrola komančů

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Pokud je mi známo, Petr I. žil o nějakých 250 let dříve, než Stalin a vstoupil na scénu v době, kdy Ruský říše byla plná krutostí směrem k poddaným i směrem k vrchnostem. Spiknutí nebyla tak vyjímečná a trestala se opravdu krutě. Z dnešního pohledu byl nepochybně Petr I. krutým panovníkem. Dělo se tak v době, kdy se krutosti podobného rázu odehrávaly v takřka celé tehdejší Evropě. V případě Stalina, jeho absolutismus se odehrával v době, kdy se značná část Evropy emancipovala a dosahovala již základních standardů současné civilizace, lidskosti, práv. Krom toho, car Petr I. vždy vystupoval jako panovník i navenek, kdežto Stalin se tvářil jako veliký přítel svého lidu Rv

+2/−1
24.7.2012 1:26

kaktusak

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Evropa se emancipovala bombardováním vesnic v koloniích (Arábie), vyvražďováním celých národů (Namibie, Kongo...), střelbou do demonstrantů z kulometů (Indie), opakovanými hladomory (zase Indie)... Obecně byli v první polovině 20. století barevní považováni za podlidi, vlastně napůl opice. Mohli lidé z kolonií volit do evropských parlamentů, když tedy měli takovou velkou demokracii?

0/0
25.7.2012 1:46

1888

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Mno. Von ten Mamutik taky nebyl zadny holatko. Nezletileho Kopcema nutil k riskantnimu lovu nosorozce.

0/0
24.7.2012 4:21

LUF4

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Proč uznáváš Husáka?? ?8-o

0/0
24.7.2012 13:03

kaktusak

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Za jeho inteligenci, osobní statečnost a hlavně za výsledky jeho vládnutí.

0/0
25.7.2012 1:38

LUF4

Re: V Německu byla odstraněna demokracie

Sorry to je fakt neuvěřitelné, myslel jsem že to je fór. Inteligenci nevím z čeho bych u něj poznal, za výsledky vládnutí by zasloužil kriminál

0/0
25.7.2012 13:31

ellukas

S vámi je legrace

už v r. 1924 se tázali publicisté, kdo bude Napoleónem ruské revoluce, zkrátka po něm vyvolali potávku a Napoleon se objevil. A kdo byl asi  pro Evropu přijatelnější, Zinověv či Trockij, usilující o export ruské revoluce, nebo Stalin, který vyhlásil politiku budování socialismu v jedné zemi? Celý problém tkví v tom, že Stalin byl ta nejpřivětivější varianta ruské revoluce. Zahájil a provedl její rusifikaci. Takže s nějaké jeho zločiny nám mohou být ukradeny. Jsou to jenom pomluvy jeho nepřátel,  respektive poražených.

+2/−1
23.7.2012 23:12

kontrola komančů

Re: S vámi je legrace

Stalinovy zločiny jsou pomluvy jeho nepřátel?

No, tady je někdo zralej ke kontrole Rv

+1/−1
24.7.2012 0:26

1888

Re: S vámi je legrace

Co se divis? Nacisti neveri na holocaust a Hitler je pro ne ten ktery jim dal praci a pozdvihl Nemecko. Proc by komunisti meli verit na gulagy kdyz Stalina povazuji za boha.

0/0
24.7.2012 4:19

kontrola komančů

Re: S vámi je legrace

R^

0/0
24.7.2012 9:14

Ferda159

Přesně tak!

Za svobodu a demokracii je nutno bojovat!!

KarmaR^

0/0
23.7.2012 22:46

ellukas

Re: Přesně tak!

Ano, panství kapitálu nadevše.

+1/−1
23.7.2012 23:13

kontrola komančů

Re: Přesně tak!

Vidíte a Ferda159 je při tom poměrně známý ultralevicový blogový aktivista, pan Vereš. Tak nevím, ještě jste ani nevyhráli volby a už po sobě jdete? ;-D

+1/−1
24.7.2012 0:35

1888

Re: Přesně tak!

Mnoho majitelu - kapitalistu je treba nahradit jedinym majitelem ktery nastoli poradek a spravedlnost

0/0
24.7.2012 4:26

Maura Irena

Re: Přesně tak!

Do klína nespadne.!

0/0
24.7.2012 1:20

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz